Ülima rekordijahiga on nähtavasti kõik

  Britid on läbi aegade domineerinud autode absoluutsete kiirusrekordite alal, alates Charles S. Rollsi 1903. aastal sõidetud 133 km/h-st ja lõpetades kehtiva 1228 km/h-ga, mille õhujõudude ohvitser Andy Green Nevadas saavutas.

  11 aasta eest alustati projekti Bloodhound Super Sonic Car (Bloodhound SSC) raames tunnikiiruseks 1000 miili tunnis (üle 1609 km/h) võimelise sõiduki kavandamist. Tollal hinnati projekti maksumus naiivselt 16 miljonile dollarile.

  Sponsoreid on aja jooksul tekkinud juurde, suuri ja väikeseid, aga kulutused on kasvanud meeletult. Tänavu oktoobris hinnati järgmise, proovisõitudest rekordkatseteni jõudmiseks vajaliku rahasüsti suuruseks 25-33 miljonit. Seda on ju kaks korda enam kui aastatel 2007-2008 planeeritud kogumaksumus!

  Läinud nädalal teatas BBC, et pankrotis programmi juhid on teinud küll meeleheitlikke katseid omandi ostmisest kedagi huvituma panna, aga ebaõnnestunult. Nüüd on nende ülesandeks pankrotivarade müümine, et saaks investoritele vähemalt midagigi tagastada.