Autoteemaline tervikasi Eesti Postilt

  Eesti tööstuse kõige aegade unikaalseim toode – võidusõiduauto Estonia – on ühel korral varem olnud jäädvustatud Eesti postmargil. Meie ettepanek välja lasta margi 60. sünnipäevaks vähemalt kuuest margist koosnev temaatiline seeria ei leidnud (loodetavalt tehnilistel, mitte ideoloogilistel põhjustel) mõistmist.

  Sellegipoolest tuldi meile vastu  – 5. oktoobriks otsustati nimelt välja laste nn tervikasi (lihtinimese keeli postkaart), millega on Tallinna Autode Remondi Katsetehase unikaalne tegevus ikkagi jäädvustatud.

  Mil moel see tegevus on lausa võrreldamatu? Asi selles, et firmaga Lola Cars samaaegselt startinud mark pidas vastu 2001. aastani, Lolal tuli siiski 54 aastat täis. Tegu oli planeedi kahe pikaealisema tootjaga müügiks valmistatud vormelite vallas.

  Margi Estonia unikaalsus seisenes veelgi enam tõsiasajas, et midagi taolist ei tuntud ei N Liidu ülejäänud 14 liiduvabariigis ega ka terves nn sotsialistlikus leeris mitte, kõik vasallriigid ja sõnakuulmatuks kippuv Hiina kaasa arvatud.

  Võidusõiduautode Estonia koguarv küündis 1331-ni, Lola kohta on leida erinevaid andmeid, kuid keskelt läbi oli see vähemalt 2,5 korda suurem. Optimistid mainivad koguni nelja tuhandet autot, aga seda tuleks võtta reservatsiooniga