Bentley erimudel kuulsa kihlveo mälestuseks

Erimudeli Bentley Mulsanne Speed Blue Train ehitajaks on kerefirma Mulliner, täpselt nagu 85 aastat tagasi võistlemiseks pruugitud sedaani puhul.

  Esseni vanasõidukinäitusele pannakse välja uhke Bentley Mulsanne Speed lisanimega Blue Train. Nimelt tähistab see eksklusiivne auto 85 aasta möödumist omapärasest sündmusest kuulsa sportmargi ajaloos.

   Kõik algas sellest, et kapten Woolf Barnato, Bentley Motorsi esimees ja esmaklassiline võidusõitja, sõlmis Cannes´is kihlveo. Nimelt pakkus ta välja, et alustanud oma 6,6liitrise mudeliga sõitu samal hetkel, kui Cannes´i jaamast väljub Calais´sse kiirrong, nn „Blue Train“, jõuab ta oma Londoni klubis juba enne rongi sihtpunkti saabumist istet võtta.

     Barnato võitis kihlveo nelja minutiga. Ta kasutas sõiduks Mullineri kerega sedaani, mis oli pisut aeglasem hilisemast Gurney Nuttingi kerega kupeest. Too voolujooneline, 180hj mootoriga sõiduk, mis tegi vähemalt 160 km/h, ehitati mõnevõrra hiljem, tolle võidetud kihlveo auks. Seega pani kunstnik nad sündmust jäädvustanud maalile meelevaldselt kokku, soodustades arvamust, et Baranto kasutas sõiduks kupeed Bentley Speed Six „Blue Train Special“.

   Ajalooline ainueksemplar ennistati väga kvaliteetselt ja huvitaval kombel sai see Ameerika Ühendriikide pinnal samas kollektsioonis kokku võidusõidus tegelikult osalenud sedaaniga. Küllap oligi see jõuka kollektsionääri eesmärk.