Bonneville´lt armastuse ja uhkusega

  Te loomulikult mäletate kiiruse kutset, oskuslikke käsi ja piiritut sihikindlust ülistavat filmi The Wold´s Fastest Indian Anthony Hopkinsiga peaosas? Dokumentaalsel ainesel põhinevat romantilist linateost juba eakast uusmeremaalasest Burt Munrost, kes aastatel 1956-1962 Bonneville´i soolajärvel USA-s vana liitrise Indianiga uskumatult kiiresti kulges. Lõpuks ületas ta ametlikult 190miilise tunnikiiruse (305,8 km/h) ja mitteametlikult isegi unelmapiiriks oleva 200miilise (321,9 km/h) tunnikiiruse raja.

  Seattle´i stuudiol Freeride Entertainment valmis nüüd lühifilm 18aastasest Fresno (California) neiust Cayla Rivasest, kes endast poole vanemate vilunud meeste rekordeid põrmustama on asunud. Tema Royal Enfieldi 650cm³ mootori tuunis S & S Cycles ja raami ehitas Harris Performance.

  Cayla uusim rekord 252,7 km/h on järjekorras juba kolmeteiskümnes ja ootab nüüd FIM-ilt kinnitamist. Filmi direktoril Jeremy Grantil on kaks tütart ja ta ei väsi otsimast neile väärikaid eeskujusid sookaaslaste seast. Ta ütleb, et fantastilisi neide ja naisi, kelle lugu rääkida, leidub küllaga, tarvis on nad vaid üles otsida. Tüdruk, kes on asunud vanade meeste südameid murdma nende rekordeid üle sõites sobib moodsate aegade kangelannaks ideaalselt.