James Deani legend süveneb üha

  Filminäitleja James Deani traagilisest surmast on tänaseks möödas 56 aastat ja 2 kuud. Loomulikult on see kokkusattumus, et novembrikuu tõi korraga kaks meenutust temast. Esiteks pandi Sacramentos asuvas California Automobile Museumis välja 1949. aasta kuueistmeline Mercury-kupee, mida Dean kasutas filmis „Rebel Without a Cause“. Filmis, mille esilinastusele ta ei jõudnudki. See toimus nimelt New Yorgis 1955. aasta oktoobris, seega mõned nädalad pärast tema hukkumist.

  Teine meenutus sündis tänu Automobilia heale sõbrale, kunstnik Paul Chenard´ile. Seekord otsustas alati eksperimendialdis Chenard pruukida oma töös „Immortality“ tehnikate täiesti ainulaadset kooslust. Nimelt võttis ta isale kuulunud 70 aasta vanuse lõuenditüki, pingutas selle raamile mõõduga 40,6 x30,5 cm ja maalis akrüülvärviga tausta. Sellel kirjutas ta James Deani kuulsa tsitaadi edu kohta.

  Deani ja tema mehaaniku Rolf Wütherichi kujutamiseks kasutas Chenard paberit ja markerpliiatseid ning nende alumiiniumkerega Porsche 550 Spyderi tegi ta tõepoolest õhukesest alumiiniumplekist. Ta töötles plekki mitmel moel ja kattis seejärel läbipaistva lakiga, nõnda et see valguses veikleb nagu alumiiniumkere muiste. Chenard´i uusim töö on nõnda siis lausa kolmekihiline. Spyder asub taustast umbes 6 mm võrra eespool, millega saavutati täiesti arvestatav ruumilisuse efekt. Töö alles saadeti raamimisele, nõnda pole meil seda lõplikul kujul veel võimalik näidata.