Lexuse vastne avaauto

  Kolme aasta eest pandi Detroidi autonäitusele välja kupee Lexus LC. Turule jõudis nimetatud neljaistmeline, 477hj kaheksasilindrilise jõuallikaga varustatud sõiduk 2017. aasta mais.

  Tänavune näitus avab peagi uksed ja seal saab näha lahtist teisendit LC Convertible Concept. Telgede vahe 2870 mm ja gabariitmõõtmed eesotsas 4770mm pikkusega on kupeega võrreldes praktiliselt samad. Katus alla lastud, näeb esialgu veel ideeauto seisuses Lexus iseäranis sihvakas välja. Stiilne auto USA soojade osariikide jõukates linnaosades kulgemiseks.

  Auto veereb 22tollistel ratastel. Ainueksemplari valge nahaga kaetud sisemus on õmmeldud erekollase niidiga. Istmed on mugavamad kui kupeel, väiksemaid muudatusi on tehtud näiteks lülitite osas. Esimene pressiteade vaikib paraku katuselahenduste osas, need ju esmatähtsad. Veel ei mainita ka avaauto seeriasse jõudmise aega.

  LC Convertible saab olema väga kiire. Teadupärast teeb kupee 0-100 km/h 4,6 sekundiga ja saavutab 270 km/h. Hübriidvariandi (359 hj) vastavad näitajad on 4,9 ja 250.