Maailma vanima Rolls-Royce´i klubi autosid saab näha Vihula Mõisas 14.07.2012.

14. juulil võõrustab Vihula Mõis maailma vanimat Rolls-Royce´i klubi“20-Ghost Club´i” ja Virtuaalset Vanatehnikaklubi. Mõisahoovis saab näha 40erinevate aastakäikude klassikalisi ja vanasid autosid, sealhulgas ka 18imeilusat Rolls-Royce´i alates ikoonilisest 1913. a Rolls-Royce SilverGhostist kuni 1930ndatest pärit Rolls-Royce Phantomini.

Vihula Mõisa juhatuse liikme Paul Taylori sõnul on 800-aastase ajaloogaVihula Mõis sobiv paik korraldamaks iga-aastast vanade ja klassikalisteautode päeva. “Sel aastal külastab mõisa Baltikumi tuuri raames maailmavanim Rolls-Royce´i klubi “20-Ghost Club” koos endise Londoni linnapea jaklubi juhi sir John Stuttardiga ning meil on heameel ka tervitada VirtuaalseVanatehnikaklubi liikmeid,” lisab Paul Taylor.

 Üritus algab 18 Rolls-Royce´i näitusega laupäeval kl 11:00, mil kõigil onvõimalik neid autosid uudistada ja autoomanikega vestelda. Kl 13:00 saabuvadmõisa ka Virtuaalse Vanatehnikaklubi liikmed erinevate aastakäikudemasinatega. Ning kl 14 algab vanade ja klassikaliste autode rongkäik läbiLahemaa Rahvuspargi suunaga Palmse, Sagadi, Altja, Vihula Mõis. 1,5-tunniserongkäigu kestel tehakse peatused kõikides mõisates, et vestelda sealsetekülastajatega.

 Olles ka ise ühe unikaalse auto omanik, selgitab Paul Taylor, et vanad autodpuudutavad hinge ning neis leidub palju enam iseloomu ning klassikaliststiilset peenust kui ühel tänapäeva autol üldse on. Seetõttu pole midagiimestamapanevat, et alles hiljaaegu müüdi oksjonil maha 100 aasta vanuneRolls-Royce Silver Ghost rekordilise 4,7 miljoni naelsterlingi (5,85miljonit eurot) eest. Vihula Mõisas ei ole võimalik küll oksjonil müüdudautot näha, kuid ikoonilist 1913. a Rolls-Royce Silver Ghosti saavad kõikmõisa külastajad laupäeval oma silmaga vaadata.

Seega juba sel laupäeval, 14.07. on oodatud vaid tunnisõidu kauguselTallinnast asuvasse Vihula Mõisasse kõik, aga eriti autohuvilised, kunapõnevust jätkub terveks päevaks. “Lisaks autode uudistamisele saavadkülalised mängida Baltimaade suurimal minigolfi väljakul, külastadaöko-farmis elavaid loomi, viinamuuseumi, tuuleveskit koos vaateplatvormiga,avastada ümbrust jalgrattaga, teha paadisõitu Mustoja jõel ning osaledamõisatuuril, mis on täis meeliköitvaid legende ja lugusid mõisa ajaloost jainimestest,” lisab Paul Taylor. 

Vanade ja klassikaliste autode päeva lõpetab kl 18:30 algav barbeque-õhtu,kus ei puudu suur lõkketuli ega rahvuslik muusika. Õhtul on võimalik vabamasõhkkonnas suhelda nende hinnaliste autode uhkete omanikega ja miks mittesaada endale samuti uus hobi.