Milhous Collectioni müügil sündisid rekordid

   Veebruari viimasel nädalavahetusel müüdi Floridas laiali kuulus Milhous Collection, mis oli tuntud eeskätt relvade, mööbli ja muusikariistade, mitte sedavõrd ajalooliste autode poolest. Kõik oksjonile välja pandud varad leidsid endale kergesti ostja, sest vendade Milhouside kogumistegevus oli 50 aasta vältel tõeliselt tulemuslik, juhuslikke esemeid teadlikult välditi. Oksjoni käibeks kujunes 38,3 miljonit dollarit.

  Autohuvilistes tekitasid iseäralikku elevust teated kahest oksjonil makstud maailmarekordilisest hinnast. Esiteks käidi 1939. aasta Lagonda V-12 Rapide Sports Roadsteri eest välja suurim summa, mis seda marki maanteeauto puhul eales kõneks tulnud – 990 000 dollarit. Veelgi üllatuslikum oli aga prognoositu enam kui kahekordselt ületanud hind 3,3 miljonit dollarit 1912. aasta Oldsmobile Limited Five-Passenger Touringi eest.

  Tegu on uue Oldsmobile´i marki puudutava suurepärase maailmarekordiga. Tohututel „kahuriratastel“ veerev, 5,18 m pikk ja 2,13 m kõrge 60-hj auto on muidugi erakordselt haruldane. Neid toodeti vähem kui 140 ja tänaseks on järel see ainumane. Kuuesilindrilisel mootoril on T-skeemiga silindripead ja töömahtu tervelt 11,6 liitrit. Käigukast on neljakäiguline, esivedrustus pool- ja tagavedrustus kolmveerandelliptiline, pidurid toimivad üksnes tagaratastele. Mitu aastat tagasi päris see hoolikalt ennistatud uhke Oldsmobile klassivõidu kuulsal Pebble Beachi ilukonkursil.