Neljanda põlve Suzuki Jimny sai avalikuks

  Suzuki on väikeseid džiipe Jimny valmistanud 1970. aastast alates. Tollast kolm meetrit pikka, 2-3 inimest mahutavat sõiduriista käitas 359cm³ mootor võimsusega 27 hj, auto sõitis kuni 80 km/h. Teine põlvkond valmis 1981. ja kolmas 1998. aastal. Kokku on nimetatuid tehtud 2,85 miljonit.

  18. juunil levitas mark terves ilmas neljanda põlve Jimny esimesi pilte ja kasinalt informatsiooni. Jaapanis Kosais tootmisele tulevat autot hakatakse pakkuma kaheksas värvitoonis (millest viis on näha lisatud piltidelt). Raamile ehitatava auto kere näeb välja otsekui miniatuurne G-Wagen Mercedeselt.

  2019. aasta Jimny mootorivalik hakkab olenema turust. Jaapanis piisab ka 660 kuupsentimeetrist, eksportida tahetakse autot 1,2- ja 1,5liitriste jõuallikatega. Mootori taha on ühendatud kas viiekäiguline manuaalkast või neljakäiguline “automaat”. Maastikul toimetamiseks on abi jaotuskastist. Valuveljed on 15- või 16tollised.

  Uue Jimny varustusse kuuluvad klimaator, kiirushoidik ja isegi pidurdusautomaatika. Margi plaan suurendada aastamüük Euroopas 300 tuhandeni võib osalt tänu sellele vahvale autole tõeks saada. Pole võimatu ka Suzuki naasmine USA autoturule, olgugi seal olud keerulised.