Porsche Mercedese muuseumis

  Pole mitte kaugeltki igapäevane, et Mercedes-Benzi muuseumi võimsa võidusõiduekspositsiooni „hõbenoolte“ ees on trekiseina imitatsioonil autoarmaadat juhtima asunud Porsche 550 Spyder.

  Kena žestiga tähistatakse 31. jaanuaril Porsche uue margimuuseumi kümnendat sünnipäeva (selle eelkäija avati Stuttgart-Zuffenhausenis siiski juba 1976. aastal). Teine on vast kenamgi veel – 10. veebruarini on kõigil Porsche töötajatel võimalik uhket hoonet tasuta külastada.

  Mõlemad muuseumid kuuluvad autohuviliste meelest loomulikult Stuttgardi olulisimate vaatamisväärsuste sekka. 2016. aastast algas omapärane koostöö selles, et ühe muuseumi pileti ettenäitamisel pääseb teise veerandini küündiva hinnaalandusega.

  Neile kes veel ei tea: 1906. aastast alates oli Ferdinand Porsche Daimler-Motoren-Gesellshafti (DMG) tehnikadirektor ja hiljem koguni tegevdirektor. Pärast Daimler-Benz AG moodustamist 1926. aastal kuulus Porsche selle direktorite nõukokku ja vastutas koos Hans Nibeliga tehnilise arengu eest. Porsche kahekümnendatel aastatel välja mõeldud Mercedeseid saab näha hiigelmuuseumi mitmes saalis.