Seatil valmis elektriauto

Elektriautode edu teise põlve Nissan Leafiga eesotsas kannustab kõiki masstootjaid. Statistika väitel on saastevabade sõidukite müük selle aasta esimese 8 kuuga kasvanud laias ilmas tervelt 75 % võrra. Pole siis imeks panna, et Seatki alustas oma kõige pisemast autost ja läheb seejärel sujuvalt üle suurematele EV-dele ja PHEV-dele.

  11. novembril kuulutati pesamuna Seat Mii electric valminuks. Tegemist saab olema iseäranis kättesaadava elektriautoga. Martorellist laekunud pressiteade sisaldas näiteks fakti, et Saksamaal saab auto liisida sissemaksuta, kõigest 145 euroga kuus. Meil puuduvad mõistagi andmed, milliseks on planeeritud elektrilise supermini hind ja kuumakse Eestis.

  Seat Mii ning tema Volkswageni ja Škoda embleeme kandvad sõsarad on meie tarbijale hästi tuntud. Väikese auto telgede vahe võrdub 2,42 meetriga ja gabariit on 3,56x1,64x1,48 meetrit. Tava-Mii kaalub variandist olenevalt 850-956 kg ning sõidab 160-170 kilomeetrit tunnis. Pakiruumi maht jääb vahemikku 251-951 liitrit. Mootor võimsusega 44-55 kW tagab dünaamika, mille mõõt mahub vahemikuga 15-13 sekundit. Elektriauto mootor on võimsam (61kW), iseäranis suur on vahe pöördemomendis (212 Nm tavaauto 95 Nm vastu). Sellest siis tema nobedus kiiruse kogumisel – pelgalt 12,3 sekundit „sajani“. Tippkiiruse poolest jääb elektriauto tavalisele alla, aga 130 km/h ongi piir, millega kiirteedel sõita lubatakse. Keegi tegelikult enamat ei vajagi.

  Elektriautode tähtsaimad näitajad on loomulikult sõiduvaru ja akude laadimisele kuluv aeg. 32 kWh mahutav liitiumioonakude komplekt võimaldab läbida 250-260 km, linnaoludes koguni 350-360 km. Tippmudelitele kaasa pandud laadur taastab 4/5 varust 4 tunniga, aga kiirlaadur üheainsa tunniga.

  Uudismudeli värvitooni saab valida viie seast, aktsentideks on võimalik tellida must katus ja peeglid. Baasmudeligi varustus on mitmekesine, aga Mii electric Plus saab näiteks 16tollised kergveljed, toonitud klaasid, naturaalnahaga kaetud rooli ja kangid ning sportlikud, soojendusega varustatud istmed. Varustuspakette on kokku viis: Garage, Easy Flex, Below Zero, Home Charge ning Fast.