Sportautomargid peomöllus

  Nii Porschel kui Lotusel on tänaseks aastaid turjal 70 ja ehkki vastavaid sünnipäevaüritusi on korraldatud juba pikema aja vältel jõudsid haripunkti nimelt läinudnädalased. Porsche peamine eksportturg on algusest peale olnud USA ja nimelt seal, täpsemalt Laguna Seca võidusõidurajal Californias toimus too peapidu. Sündmuse kokkuvõtted on nüüdseks tehtud ja selgus, et pidu nimega Porsche Rennsport Reunion VI külastas 81 550 margi austajat.

  Tegemist on uue rekordiga. Vastaval kokkutulekul Reunion V käis nimelt 60 000 inimest ehk ligemale pool 2001. aastast peetuid viiel sellenimelisel registreeritud 125 tuhandest. Korraldajad kulutasid tohutult jõudu ja raha, et tuua Laguna Secasse tosinakaupa Porsche parimaid võistlusautosid ja legendaarseid figuure eesotsas dr Wolfgang Porschega, kes võttis auringide ajaks Porsche 356 Nr. 1 rooli.

  Loomulikult austati edukaid võidusõitjaid eesotsas Hurely Haywoodi, Derek Belli, Jacky Ickxi ja Timo Bernhardiga. Kokku tuli neid kohale umbes poolsada. Porschedega saavutatud suurte ja väikeste võitude koguarv ületab tänaseks 30 000 piiri. Ekspositsioonides ja rajal sai näha umbes 350 võistlusautot, üldse kokku toodi vaatamiseks üle 2100 Porsche.

  29. septembril Hethelis toimunud Lotuse aastapäevapidu oli loomulikult tagasihoidlikum, aga ka siin küündis autode arv 1600ni, millest 700 läksid ka rajale. Autode omanikke ja entusiaste loeti kokku 8000 tuuris. Ametiiskutele nagu Lotuse grupi tegevjuht Feng Qingfeng lisaks tuli kohale hulk Lotuse ajaloos olulist rolli etendanud iskut eesotsas Mike Kimberley ja Bob Dance´iga.

  Group Lotus on otsustanud suurelt investeerida mitte üksnes tootmise arendamisse. Anti teada plaanidest rajada Hetheli 100 aakri suurusele krundile uhke müügikeskus, ajalookeskus ja muuseum ning restoran. Olemasolevad ehitised renoveeritakse. Moodne hoonestu kuulub Lotuse pikemaaegsete arenguplaanide juurde. Feng Qingfeng rääkis nimelt vundamendi rajamisest järgmisel viiekümnel aastal toimuvaks.