Vaimustav Maserati Austraalia oksjonil

  Melbourne´is 23. novembril toimuvale oksjonile on üles antud ühe kõigi aegade silmapaistvama võistlussportauto Maserati Tipo 61 (enamgi veel tuntud hüüdnime Birdcage ehk siis linnupuur all) erakordselt ehedana mõjuv koopia. Nime sai sõiduk keerulise ruumilise toruraami järgi, mis keevitati umbes kahesajast peenest kroomi ja molübdeeniga legeeritud terastorust.

  Neid autosid ehitati aastatel 1959-1961 kõigest 16. Eeskujulikult restaureeritud eksemplaride eest on oksjoneil makstud kuni 3,52 miljonit USA dollarit. Originaalseid agregaate, koostusid ja detaile kasutades uuestiloodud, originaalist eristamatu sõiduki (re-creation) eest on küsitud kuni 1,2 miljonit, sestap võib Melbourne´is pakutava auto hinnaklassi 600-700 000 Austraalia dollari vahemikus pigem konservatiivseks pidada.

  Uus vana Maserati sündis tuntud Briti restaureerimisfirmas Crosthwaite & Gardiner, vajalike osade kogumine, puuduvatest osadest koopiate valmistamine ja auto kokkupanemine võttis tervelt 12 aastat aega. Viimase orginaalse Tipo 61 šassiinumber oli #2472, kõnealusel eksemplaril on see #2473.  

  Auto ehitati California kollektsionäärile ja võidusõitjale Don Oroscole kuulunud, šassiinumbriga 2458 originaali eeskujuks võttes. Kerge alumiiniumkatmik on esmaklassilise plekksepa Rod Jolley kätetöö. Mootor on originaalne, ehitatud omal ajal Maserati vabrikus varumootorina ja kannab järjenumbrit 2478. Kolmeliitrisel mootoril on neli silindrit, jõuallikas arendab 250 hj. Ühendatud on see tagatelje juurde paigutatud viiekäigulise käigukastiga. 

  Enam kui miljoni dollari eest pole koopiad reeglina müügiks läinud, küll aga ei maksaks imestada, kui haruldane auto eelseisval Shannoni oksjonil näiteks 800-850 tuhande ees omanikku vahetab.