Jaanuari taustapilt: Rolls-Royce Phantom Coupé

Sel aastal toimetame taustapiltide reaga pisut teistmoodi. Ideel laskis sündida Saksamaalt meile laekunud pressiteade, et seal on 500 eksemplaris välja antud eriti kallis autokalender. Eestis leidub vast mõni inimene, kes endale 99 eurot maksva (pluss üsnagi raske paki saatekulu) tehnikateemalise kalendri soetaks.

Tipptasemel autofotograafide ja –kunstnike töö näitamine kuulub otse loomulikult „Automobilia“ kui Balti riikide esimese autokultuuri saidi põhiülesannete sekka. Meie tuhandetel lugejatel on võimalus aasta jooksul ilmutatavatele sadadele kvaliteetfotodele lisaks niisiis ka see ilus tosin ära näha.

Kui meie lugejatest kellelgi on ikkagi huvi selline mõõdus 297x420 mm, raskele 300 g/m² kvaliteetpaberile trükitud ja väga oskuslikult pakitud kalender hankida, siis ootab Prestige Cars & Luxury tellimusi veebiaadressil http://www.prestigecars.de/calendar-2012.

Jaanuari autoks valis Prestige Cars Rolls-Royce Phantom Coupé, neljanda BMW dirigendikepi all valminud mudeli kuulsa firma nüüdisvalikus, mis ilmus aastal 2008. Limusiinilike mõõtmete (pikkus 5,6 m) ja tühimassiga (2590 kg) kaheukselise auto eelkäijad olid kaks aastat varem valminud prototüüp 101EX ja aasta võrra noorem avaauto Phantom Drophead Coupé. Suuruselt jäävad mõlemad neljaistmelised sõsarad poolele teele mudelite Phantom ja Ghost (2010) vahel. Kupee pakiruumi maht on kasin – 395 liitrit 21 cm lühema Ghosti 490 liitri vastu. „Väikesi“ Phantome käitab 6,75-liitrine V-12 mootor võimsusega 460 hj. See tagab 240-250 km/h ja aja 0-100 km/h 5,8 s.