Margid

Taustapildil on Locomobile

Lokomobiil on termin, mis käib liikuva aurujõuseadme kohta. Kalleimate esiritta kuuluvate bensiiniautode puhul tundub taoline marginimi naeruväärne ja turundamises andis see kahtlemata tagasilöögi. Ameerika mark lõpetaski tegevuse pisut enne suure majanduskriisi saabumist. Aga hiljem sobimatuks muutunud nime sai ta sellest, et alustas aastal 1899 tõepoolest vendade Stanley´de patentidel põhinevate auruautode tootmisest.

Auto pildis: 1954 Mercury Sun Valley

Kõigepealt oli muidugi Glenn Milleri sõja ajal sündinud ja igihaljaks osutunud lugu „Sun Valley Serenade“. 1949. aastal järgnes raskustes Fordi moodsaks ja edukaks transformeerumine sihvaka ümbrikkere ja tehniliste täiustuste varal. Mudeliaastal 1954 edestas Ford Skylinerit mõne kuu võrra ta 10 cm võrra pikema telgede vahega piimaõde Mercury Sun Valley.

 

Maailma unikaalseim automark ärkab talveunest

  16. veebruaril teatati, et Bristol Cars on saanud uue peadirektori ja järelevalvenõukogu esimehe. Tegevdirektori ametit pidanud Toby Silverton lahkus mõne aja möödudes pärast pankrotistunud firmale uute omanike saabumist, läinud aasta novembri keskel. Talv on üle elatud nii-öelda vaikelus, aga nüüd läheb tööks lahti.

Taustapildil on Peerless

Luksusautode ehitamise traditsiooni USA-s aitasid väga selgelt luua kolm firmat, mille nimed algasid tähega P. Packard ja Peerless asutati Ohio osariigis, Pierce (Pierce-Arrow) aga Buffalos (New York). 1903. aastal Detroiti kolinud Packardil, kolme seas kuulsaimal ja mõjukaimal, õnnestus tegutseda tervelt 59 aastat, Pierce-Arrow lahkus areenilt 37 ja Peerless 30 aastat pärast asutamist. Peerless tähendab tõlkes võrratu ja firma loosung oli, et ta tagab nimes mainitu.

Taustapildil on Delaunay-Belleville

Järjekordsesse kümnendisse astumise puhul tekkis mõte, et kuna autonduse levimine sai alguse aastast 1900, on läbimurdest möödunud juba kaksteist kümnendit. Neid esindama valime sel aastal eeskätt vähe tuntud, aga väärikat marki autod. Miks mitte alustada Venemaa viimase tsaari Nikolai II lemmikmargist

Taustapildil on Jaguar XJ220

Sportmark, mille taolisi pole maailmas kuigi palju, loobus kuluka tehasetiimi pidamisest seejärel, kui oli maailma olulisimatelt pikamaasõitudult Le Mans´is noppinud viis võitu. See aga ei tähenda, et poleks mitmel moel toetatud erameeskondi erinevail tasandeil peetud võistlustel. Iseäranis tähtis oli autoradadel edu saavutada Jaguari peamisel eksportturul USA-s.

Taustapildil on Aston Martin Lagonda

Kaunis marginimi Lagonda pärineb tegelikult USA-st, ka oli Stainesis (Middlesex, Suurbritannia) 1906. aastal Lagonda Motor Company asutanud Wilbur Gunn ameeriklane. Kaubamärk libises 1958. aastal Aston Martini valdusse. 

Taustapildil on ASA 1000

Möödunud sajandi kuuekümnendad lisasid Itaaliale mitu uut sportautomarki. Lamborghini tõusis peagi Ferrariga võrdseks, Intermeccanica oli tegev läbi mitme aastakümne, aga A.S.A. Milanos pidas vastu vaid aastat viis.

Taustapildil on Bentley S2

Sel puhul võtame vaatluse alla auto, mille taolisi ehitati üldse üksainus, mille sünnilugu peidab endas tänini selgitamata salapära ning mis mõned aastad tagasi restaureerituna on endiselt heas konditsioonis, võimaldades tema eest täna küsida 575 tuhat dollarit.

Taustapildil on Hudson Italia

Kui üks automark läks kaduvikku enam kui kuus aastakümmet tagasi, mis peaksime me seda meenutama? Põhjusi on sellelgi puhul õige mitu. Esiteks oli Hudsonil oluline koht maailma tähtsaima, Ameerika autotööstuse loos. Teiseks mõjutas see autoehitust ka Euroopas, iseäranis Suurbritannias. Ning kolmandaks pole ülearune teha kummardus marki ligemale pool sajandit käigus hoidnud meestele ja naistele.

Syndicate content