Ahvatlev võimalus autoraamatukogu asutajale

Newarki (Nottinghamis) firma Cryptogem Partworks Limited tegeleb arvukail teemadel ilmunud brošüürijadade (partworks) kokkuostu ja edasimüügiga. Meie siin jälgime loomulikult huviga, mida pakutakse autode ja mootorrataste vallas. Brošüüride täiskomplekte liigub haruharva, sestap üllatas teade, et saadaval on autoentsüklopeedia „On Four Wheels“ kõik 166 annet ja nendega koos 11 kausta. Kõik öeldavalt väga heas konditsioonis.

„On Four Wheels“ ilmus seitsmekümnendatel aastatel sagedusega üks anne nädalas. Viisteist brošüüri (360 lk) sai parema säilimise huvides kinnitada kausta kõvade kaante vahele, seega mahuvad kõik 166 annet mainitud 11 kausta ja moodustavad mis tahes asutatavale autoraamatukogule kena vundamendi.

Entsüklopeedia artiklite maht ei ületa reeglina nelja lehekülge, enamiku puhul piirdutakse kas ühe, kahe või kolmega. 166 ande 20 sisulehekülge annavad kokku 3320 lehekülge teavet. Teisisõnu – viieteistkümne „100 Autot 2“ mahu. Pikemate artiklite juures on fotosid kuni kümme. Meie jaoks tõstab väljaande väärtust loomulikult kaastööliste nimistu. Sellesse kuuluvad esimese suurusjärgu tähed autoajaloo alal Leonard John Kensell Setright ja David Burgess-Wise.

Loomulikult pakkus huvi rariteedi hind ja olime päris üllatunud, kui see öeldi olevat kõigest 85 naelsterlingit (pluss 40 naela postikulu Eestisse läkitamiseks). Tänast kurssi arvestades teeb see kokku vähem kui euro ühe „ühiku“ kohta. Kui meie käsutuses poleks Eesti asiseim autoraamatukogu, teinuks me väljamineku kõhklemata. Huvitatuile kontakt:

newowners@partworks.co.uk.