Genesise virtuaalne debüüt

   Äsja tuli teade Ameerika rahvusvahelise autonäituse ärajätmisest, sellised teated on nüüd loomulikult normiks saanud. Ei jäänud ka Hyundai kontsernil muud üle, kui korraldada ta imagole tähtsa luksusmudeli Genesis G80 esmaesitlus virtuaalselt. Maailmadebüüt pilveavarustes toimus 30. märtsil. Genesiseid müüakse kodumaal, USA-s, Kanadas, Venemaal, Lähis-Idas ja Austraalias, aga mitte Euroopas. Kõnealune sedaan kuulub kolmandasse põlvkonda.

  Pressiteade ei hiilga ka sel puhul väga üksikasjalise informatsiooniga, kuid vähemalt antakse teada auto mõõtmed ja mootorivalik. Gabariit on 4995x1925x1465 mm, telgede vahe 3020 mm. Jõuallikaid pakutakse kolm. Diisel töömahuga 2151 cm³ arendab 210 hj, bensiinimootorid on saadaval 2497- ja 3470cm³ mahu ning vastavalt 304 ja 380 hobujõulise võimsusega. Pildid on sel puhul võrratult paremad, kui meie eelmise teate juures avaldatud valikus. Seda paremini paistab sihvaka sõiduki kaunidus silma.

  Tehnikast sügavamalt huvitatuile pakub huvi teadmine, et 19% alumiiniumisisaldusega kere võimaldas kaalus 125 kg kokku hoida. Samuti teadmine, et mürataseme vähendamisele sõitjateruumis aitavad kaasa nn akustilised klaasid, uuelaadset uksetihendid, mootoriruumi täiendav müraisolatsioon ning mingil erilisel moel vähendatud rattamüra. Auto olla müra ja vibratsiooni (NVH) osas lausa rekordiomanik. Kõikvõimalike elektrooniliste abimeeste nimekiri hõlmab paar lehekülge, aga kuna auto meil niikuinii müügile ei jõua, jätame selle lisamata. Öelgem vaid, et see loetelu on mõneski osas hämmastav.