Genesisel läheb üha paremini

  Paljudele ikka veel tundmatu Hyundai luksusmark Genesis on ennast mõne aastaga tippu välja rebinud. Tema pakutavad tooted on dünaamika ja sõiduomaduste poolest juba võrreldavad maailma paremikuga.

  Peadisainer Luc Donckerwolke juhtimisel on sama juhtunud ka sõidukite kujustusega, olgu siis tegemist seeria- või ideeautodega. Alles see oli, kui 4. jaanuaril teatati kahele autole omistatud disainiauhinnast GOOD DESIGN. Selle said seeriasedaan G70 ja ideeauto Essentia. Aasta varem olid samal moel autasustatud Genesis G80 Sport ja GV80 Concept.

  Auhindu GOOD DESIGN, mille asutajata hulka kuulus näiteks legendaarne Eero Saarinen, annab 1950.aastast alates välja Chicago arhitektuuri- ja disainimuuseum. Mudel G70 on kolmas kuue uue seeriaauto seas, mille Genesis 2021. aastaks välja toob. Tegu on luksusklassi esmakordselt sisenejale mõeldud sportsedaaniga.

  Genesis Essentia Concept, mille debüüt toimus New Yorgi autonäitusel, on margi esimene elektriauto ja esimene sõiduk GT-klassis. Kandmikuks on tal süsinikplastist monokok. Kujustus oma sujuvuses on hingematvalt kaunis.

  29. jaanuaril anti teada, et Ameerika mõjukaimate sekka kuuluv ajakiri Automobile Magazine omistas Essentiale aasta ideeauto tiitli. Žüriisse kuulunud kaastööline, maailma üks mõjukamaid autodisainikriitikuid Robert Cumberford: „Tegemist on noor Korea firma triumfiga, mis sündis kõigi projektis osalenute esitatud ideede kordaläinud sünteesimise tulemusena.“