Ginetta näitab Genfis superautot

  Lähipäevil avatavale Genfi autonäitusele paneb Briti sportautomark Ginetta välja igas suhtes moodsa auto, mille parameetrid selle superautode hulka arvata lubavad.

  Ginetta? Ei tule nagu tuttav ette? Tegelikult on tegemist Lotusega pea samadel aegadel alustanud ja küllaltki eduka margiga, mille kohta eesti keeles tõepoolest suurt midagi kirjutatud pole. Vennad Walklettid otsustasid Suffolkis autoehitusse süüvida juba aastatel 1957-1958. Esimest mudelit Ginetta G2, mis komplektautona vormistati, õnnestus müüa umbes sadakond.

  Kui edu märke oli märgata, koliti Essexis asuvatesse avaramatesse ruumidesse. Katsetati erinevate lahendustega. Mudeliindeksite rida kasvas kümne aastaga 21-ni, aga üheksakümnendatel toodeti koguni mudeleid G32 ja G33.

  Uue elu puhus margile 2005. aastal sisse võidusõitja Lawrence Tomlinson. Ginetta sai laialt tuntuks võidusõiduprogrammide ja -sarjadega, mis aitasid järjele noori andekaid sõitjaid. Paralleelselt on tegeldud pikamaasõitudeks sobivate võistlussportautode arendamisega. Esmaklassilise sisseseadega tehas asub Leedsis (West Yorkshire). Ginetta on täna võimeline koguni mootorid kohapeal valmis ehitama.

  Genfis näidatav uudistoode on sisuliselt tänavakõlvuline võidusõiduauto. Kandmik ja katmik on tal mõistagi süsinikplastist. Kogu konstruktsioon allutati eesmärgile kahandada kuivmassi – 1150 kg on kuueliitrise kaheksasilindrilise kinnise auto puhul tubli saavutus. Ginetta omaloominguline jõuallikas tagab üle 600 hj ja umbes 700 Nm. Esiratastest tagapool asuv mootor on ühendatud kuuekäigulise järjestiklülituva käigukastiga süsinikplastist jõuvõlli vahendusel. Kaalujaotus telgedele on 49/51 %.

  Pidurid on mõistagi süsinikkeraamilised ja vedrustus ulatuslikult seadistatav. Antitiivaga tekitatakse 160km tunnikiirusel 370kg survejõud. Auto dünaamikat puudutavaid arve pole veel välja toodud, aga juba mainitud võimsuse ja massi suhe ning momendiküllus garanteerivad ootuspärase taseme. Tulevale aastale planeeritud 20 eksemplarist olevat umbes tosin juba müüdud. Hinnaklass, olgu lisatud, on 400 000 naelsterlingit.