Jüri Vips oli võidukas F3 sarja viimasel etapil

Jüri Vips oli võidukas Euroopa F3 meistrivõistluste viimasel etapil, lisaks saavutas ühe kolmanda koha ja lõpetas hooaja kokkuvõttes neljandana.

  Hockenheimis sõidetud viimasel etapil näitas Motopark võistkonna sõitja Jüri Vips head minekut juba kvalifikatsioonisõitudes, kus sõitis välja ringajad, mis andsid talle kolmeks võistlussõiduks vastavalt viienda, esimese ja kolmanda stardikoha. Laupäeval toimunud avasõidus õnnestus Vipsil mööduda kahest konkurendist ja finiseeris võistlusel kolmanda kohaga. Teises sõidus näitas parimalt stardikohalt alustanud Jüri Vips võimast minekut ja võitis sõidu tänavuse meistritiitli kindlustanud Mick Schumacheri ees enam kui kolme sekundiga. Poodiumikohta jahtis Vips ka kolmandas sõidus, aga kahjuks sõideti stardi järgses saginas talle kergelt tagant sisse, mille tõttu tegi eestlane pirueti ja langes sõitjate rivi lõppu, kust tal õnnestus lõpuks tõustas taas punktikohale, finišeerides kümnendana.

  Jüri Vips: "Nädalavahetuse ja hooaja lõpp kujunes natuke ebameeldivaks, sest ilma selle avariita, kus mulle viimases sõidus sisse sõideti, oleksin saanud hooaja kokkuvõttes teise koha. Sellega oleksin kokku saanud ka F1 superlitsentsiks vajalikud punktid. Muu kõik oli positiivne, sest kiirus oli hea. Ma teadsin ette, et suure tõenäosusega üritatakse mind välja nügida, et Robert Shwartzman saaks kokkuvõttes kolmanda koha. Ja nii läkski. Novembris on kavatsus sõita ka Macau GP-l."

  2018. aasta Euroopa F3 meistrivõistluste kokkuvõttes saavutas Jüri Vips neljanda koha.

Foto:  FIA F3