Mercedes-kupee esmaesitlus Las Vegases

Daimler AG oli teadupärast firma, kes 15 aastat tagasi tõi oma 4,9 meetrit pika sihvaka CLS-iga käibele uue termini – nelja uksega kupee. Ideest haarasid kinni paljud, aga Mercedes-Benz kasutas sama ideed vähendatud mõõtkavas, kui tal valmis 2013. aastal A-klassi põhine mudel CLA. Telgede vahe oli sellel väiksem 155 mm ja pikkus 274 mm võrra.

  Aeg kulgeb omasoodu ja kätte on jõudnud hetk, mis nõudis teise põlvkonna auto väljatoomist. Maailmadebüüti ei saanud korraldada mõne päeva möödudes avataval Detroidi autonäitusel, kuna mitu luksusmarki sellest eemale jäävad. Aseaine leiti siis Las Vegases peetava CES-i näol.

  Tegu on margile olulise mudeliga. Esimese põlve CLA kupeed ja universaali (Shooting Brake) on kokku müüdud umbes kolmveerand miljonit. Neid kupeesid ostavad keskmisest Mercedese kliendist keskelt läbi 10 aastat nooremad inimesed, järelikult on neil oluline osa margitruu järelkasvu kultiveerimisel.

  Uue auto gabariit on pisut kasvanud, nii pikkuses kui laiuses keskelt läbi 5 cm võrra, telgede vahele lisandus 3 cm. Sõitjateruum avardus minimaalselt, pakiruumi maht kahanes aga 470 liitrilt 460 peale. See-eest on pakiruum 11 cm võrra laiem ja pakiluuk tervelt 26 cm võrra.

  Erilise hoolega töötati kere aerodünaamika kallal ja tulemus on vastav – õhutakistustegur võrdub 0,23-ga. Veermiku nüanssidest nõnda palju, et rööpmele 5,5-6,3 cm lisades parenesid veelgi sõiduomadused. Autole saab tellida adaptiivsed amortisaatorid. Rehvivalik on lai, alates mõõdust 205/60 R 16 ja lõpetades mõõduga 225/40 R 19.

  Las Vegasesse välja pandud autodelt võis leida neljasilindrilise 225hj mootori koos kahesidurilise seitsmekäigulise käigukastiga. Kui Kecskemetis (Ungari) läheb maikuus tootmine lahti, on loomulikult ette valmistatud lai valik otto- ja diiselmootoritest ning manuaal- ja robotkastidest.

  Las Vegase näituse suunitlusega sobis CLA esmaesitlus väga hästi kokku, kuna tegu on uusimaid elektroonilisi lahendusi pakkuva, niiöelda uuele „intelligentsuse“ tasandile tõstetud sõidukiga.