Polestari teine vaatus

  Eile, 27. veebruaril oli Göteborgis pidupäev – Volvo Car Groupi ja Zheijiang Geely Holdingi ühismark Polestar tutvustas oma teist, äsja valmis saanud mudelit Polestar 2. Polestar 1 oli teadupärast 600hj hübriidauto, mis oli võimeline saastevabalt liikuma kaugemale kõigist analoogidest –  tervelt 150 km. Polestar 2 on seevastu puhastverd elektriauto, seatud konkureerima etaloniks peetava Tesla 3-ga.

  Polestar 1 jääbki eksootiliseks tooteks, teise mudeli baashind 39 900 eurot teeb ta paljudele kättesaadavaks. Täisvarustuses auto hind kasvab paraku 59 900 euroni. Ruumikat viie uksega sõidukit käitab elektrimootorite paar, võimsus küünib 300 kW-ni elik 408 hj-ni. Energiat ammutavad need 78kWh mahutavusega akukomplektilt. Too tagab 500km sõiduvaru.

  Detailsemad andmed tulevad avaldamisele edaspidi. Teada on küll korralik dünaamika, nimelt 5 sekundit „sajani“. Dünaamikakomplekti kuuluvad amortisaatorid tarnib Öhlins ja pidurid Brembo, pruugitakse 20tolliseid sepisvelgi. Turvavööd ja pidurisadulad on sel puhul kuldsed.

  Elektroonikalisandid on loomulikult tasemel, Android kaasa arvatud, sestap ka Google´i teenused saadaval. Puuteekraan on 11tolline, teatud funktsioonid alluvad häälkontrollile. Autode tellimine on juba avatud, esialgu pakutakse üksnes 59 900eurost varianti. Mudeli tootmine rahvusvahelisele turule, olgu rool vasakul või paremal, algab Hiinas umbes aasta möödudes.