Professor Gordon Murrayle omistati CBE

  Kuninganna Elizabeth II uusaasta puhul ilmutatud autasustatute nimekirjast leiame ka 1946. aasta suvel Durbanis (LAV) sündinud, aga 1969. aastast Suurbritannias tegutsenud maailmakuulsa autokonstruktori professor Gordon Murray nime. Pool sajandit kestnud ja üha jätkuva viljaka tegevuse eest omistas valitseja 72aastasele insenerile tiitli CBE (Commander of the British Empire).

  Gordon Murray: „Võtan autasu vastu alandlikul moel. Olen veetnud pool sajandit armastatud tööd tehes koos andekate inimestega paljudes riikides, aga eeskätt Suurbritannias. Pärast tulemusrikast perioodi vormel 1-s õnnestus mul ehitada maailma kiireim superauto. Ma nautisin tõepoolest iga minutit. Ma tahaksin au jagada kõigi nendega, kellega koos töötasin ja ma loodan väga, et meie firmal nimega Gordon Murray  Group läheb ka tulevikus hästi.“

  Oma esimese auto ehitas Murray 1967. aastal. Brabhami tehnikadirektori ametis õnnestus tal võita kahed MM-võistlused (1981, 1983) ja McLaren Internationalile töötades veel kolmed (1988, 1989 ja 1990). Pärast 50 Grand Prix´ võitmist osales ta unikaalsete tänavaautode ehitamiseks mõeldud firma McLaren Cars Limited loomisel.

  Peagi sündiski 20. sajandi parim auto McLaren F1, kõigi super- ja hüperautode eelkäija. Selle auto võistlusvariant võitis Le Mans´i ööpäevasõidu ja kahed MM-võistlused sportautodele. Järgnes ilmas samuti laia tähelepanu äratanud programm Mercedes-Benz SLR McLaren.

  2005. aastal asutas viljakas konstruktor arendusfirma Gordon Murray Design Limited. Täna on grupi koosseisus kaks ettevõtet, Gordon Murray Design (GMD) ja Gordon Murray Automotive (GMA). Tegeldud on hulgi uudislikke lahendusi sisaldavate projektidega, alates tillukesest linnaautost T.25 ja lõpetades kergete, alumiiniumit ja süsinikplasti sisaldavate komposiitkandmikega iStream Superlight.

  Suurbritannia heategevusorganisatsioonile Global Vehicle Trust projekteeriti arengumaades kasutamiseks sobiv odav tarbeauto Ox. Murray viimaste projektide hulka kuuluvad ka taasloodud sportmargi TVR uudismudelid eesotsas Griffithiga. Mainitud kerge kandmik on selles kokku saanud võimsa mootoriga Cosworth.