Ralf Aron lõpetas F3 hooaja poodiumikohaga

Ralf Aron tegi Hockenheimi ringrajal toimunud Euroopa F3 meistrivõistluste viimasel etapil kolm suurepärast sõitu, milles saavutas vastavalt kuuenda, kolmanda ja neljanda koha.

Esimeses kvalifikatsioonis polnud Ralf Aroni auto seadistus kõige sobivam ja nii teenis Prema Powerteami sõitja avasõiduks 12. stardikoha. Teine kvalifikatsioon kulges juba palju paremini ja nädalavahetuse ülejäänud kaheks sõiduks sõitis Ralf Aron välja kaheksanda ja viienda stardikoha. Laupäeval toimunud esimeses sõidus toimus Aroni ees mitmeid avariisid ja nii õnnestus tal tõusta lõpuks kuuendale kohale. Teises sõidus oli Ralf Aroni kiirus väga hea ja ta tõusis stardi järel kiirelt kolmandaks ning asus võistluse liidrite Jüri Vipsi ja Mick Schumacheri kannule. Võistluse lõpetaski Ralf Aron kolmanda kohaga. Pühapäeval toimunud kolmandas sõidus parandas Aron stardi järel taas oma kohta, aga tihedas grupis kuuendasse kurvi saabudes sõitis tagant sisse Vipsile ja samas sõideti sisse ka Aronile endale. Ralf ületas finišijoone küll neljandana, aga sai avarii eest karistada ja langes tulemustes esikümnest välja.

Ralf Aron: "Kiirus oli nädalavahetusel päris hea. Teine kvalifikatsioon ja kõik võidusõidud olid kulgesid hästi. Esimeses sõidus sõitsin vanade rehvidega ja seetõttu kõrgemale tõusta ei õnnestunud. Aga teine sõit kulges väga hästi ja ka kolmandas sõidus tegin hea stardi ning õnnestus oma positsiooni ühe koha võrra parandada. Schumacher ja Vips jäid kuuendas kurvi keskel peaaegu seisma, ja nii sõitsin kergelt Vipsile tagant sisse ning samas sõideti ka mulle tagant otsa. Mingisugused jutud meelega tehtud avariist on aga täielik jama. Hooaja kokkuvõttes saavutatud tulemus on muidugi pettumus, aga positiivne on see, et ise tegin väga vähe vigu. Novembris on kavatsus osaleda veel Macau GP-l."

Euroopa F3 meistrivõistluste kokkuvõttes saavutas Ralf Aron kuuenda koha.

Foto:  Prema Powerteam