Rolls-Royce püstitas müügirekordi

  Rolls-Royce Motor Cars teatas, et saavutas äsja lõppenud aastal oma 115 aasta pikkuse ajaloo parima müügitulemuse. Müüdi tervelt 4107 autot ja huvi kasv oli jätkuv kõigil kontinentidel. Luksusautosid müüdi enam kui 50 riigis. Ameerika mandril, nagu tavaliselt, läks neid enim kaubaks.

  Mudelite arvestuses juhtis muidugi 5,76 või 5,98 meetri pikkune Phantom, aga oma osa juurdekasvus andsid ka mudelid Ghost, Dawn ja Wraith. Luksusliku sportliku tarbesõiduki Cullinan lisamine valikusse ei saanud statistikat eriti mõjutada põhjusel, et neid anti jõuludeks tellijatele üle vaid peotäis. Tellimustega on Cullinani tootmisplaan kaetud alanud aasta sügiseni.

  Prognoosid head, otsustati palgata lisaks veel 200 uut töötajat. Eriti nõutud on eeskujuliku käsitööoskusega spetsialistid, samuti on oodata väärilist järelkasvu firma enda koolitusprogrammist. Kutsumusega noori on sellesse kaasatud 23, üldse on seni välja õpetatud üle saja spetsialisti.

  Goodwoodi (West Sussex) tehases on täna ametis üle 2000 töötaja ja kuigi käsitöö osakaal igas autos pigem kasvab (programm Bespoke arvestab tellijate erisoovidega), annab iga neist käibesse sadu tuhandeid naelsterlingeid. Tänane Rolls-Royce on BMW grupile vägagi kasumlik. Mõistagi võimaldab see tublisti investeerida nii arendusse kui tootmisse.