Texases müüakse Ethel Marsi kompressormootoriga Duesenberg

Ethel Veronica Marsi (1880-1945) linnalimusiin ehitati pika, 3,88m telgede vahega šassiile, kaheksasilindrilise mootori töömaht võrdus 6,88 liitriga, tsentrifugaalkompressor kergitas võimsuse 265-lt hobujõult 320-le. Auto kiirus võis küündida 180 km/h-ni.

  Maikuu esimesel nädalal Texases peetaval RM-i oksjonil müüdava Andrewsi kollektsiooni vast huvitavaim eksponaat on see 1935. aasta Duesenberg SJ Town Car (linnalimusiin). Auto šassii- ja mootorinumber langevad kokku kuulsa Harrah´ muuseumi dokumentides leiduvatega.

   Omal ajal maailma hiilgavaimasse autokollektsiooni kuulus 20 Duesenbergi, neist viis olid 320hj kompressormootoriga varustet mudelid SJ ja SJN, maailma võimsaimad seeriaautod.

   Filmitähed armastasid Duesenberge väga. Omanike hulka kuulusid näiteks Gary Cooper, Clark Gable, Marion Davies, Dolores del Rio, Mae West ja Lupe Vélez. Mitmel neist oli enam kui üks „Duesie“.

   Loomulikult ostisid Duesenberge ka USA tuntuimad mees- ja naismiljonärid eesotsas Howard Hughes´i, Barbara Huttoni ja Ethel V. Marsiga.

   Vaieldamatult kõige ainulaadsemad kered Duesenbergidele sündisid Hollywoodi lähikonnas, nimelt tänu J. Herbert Newportile, kes töötas Pasadenas 8 aastat tegutsenud kerefirmas Bohman & Schwartz.

   1934. aastal pöördus Mae West firma omanike Chris Bohmani ja Maurice Schwartzi poole, soovides esinduslikku linnalimusiini. Autot, millega peatänavail vurada, livrees juht lõõskava California päikese käes, omanik ise kenasti varjus.

   Newporti esimestel eskiisidel polnud häda midagi peale selle, et taoline Town Car ei pakkunud piisavat üllatust – umbes sellised olid ju kõigil. Staari pilk jäi aga pidama eskiisidel, millel kujutati sootuks voolujoonelisemat sõidukit. Sel leidus ümarusi kõiges, kaasa arvatud varurattakapslid ja laternakorpused. See auto oli kaasaegne!

   Arvamused lähevad lahku selles, kas Mae West ka tellimuse vormistas ja autost alles mingis ehitusfaasis loobus. Kuidas ka tegelikult ei olnud, aga efektse sõiduki omanikuks sai hoopis proua Ethel V. Mars, kommiimpeeriumi kaasomanik ja võidusõiduhobuste aretaja.