Vanasõidukihooaeg pääses valla Bicesteris

  Kas kokkutulekuteks vabas õhus pole pisut liiga vara? Nii tundub esmapilgul, aga kui lund pole ja kerge jopp tagab mugava olu, miks siis mitte. Nõnda mõtlesid eelmisel pühapäeval enam kui 7 tuhat Bicesteris endise Suurbritannia õhujõudude rajatise territooriumile kogunenud autoentusiasti.

  Üritus nimega Bicester Heritage Sunday läks täie hooga käima, kui väravad avati kell 9 hommikul. Näha sai kõige erinevamaid autosid alates Gilles Villeneuve´i vormelist FW19 ja 320 km/h sõitvast Porsche 964 põhisest RUF-ist. Olid seal ka Mercedes-Benz 300SL Gullwing, üks eriline AC Cobra, Ferrari F40 ja hulk muid mälestusi äratavaid ja äratundmisrõõmu genereerivaid eksemplare. Vana Tiger Moth viis aga lennuhuvilised taevasse…

  Endises, 170ha pindalaga pommilennukite treeningkeskuses on endale kodu leidnud umbes 40 vanasõidukiteemaga seotud ettevõtet. Nende kogukäive ulatub täna 30 miljoni naelsterlingini ja kasvab üha. Lagunenud hoonestu on 9/10 ulatuses renoveeritud. Teatav osa lennuradadest on endiselt käigus.

  Koha populaarsus võlgneb tänu väga heale asukohale Oxfordi linna läheduses. Bicesteri pääseb hõlpsalt maanteed ja raudteed pidi, samuti lennates. Järgmine üritus on planeeritud juba 28. aprillile, see on samuti pühapäev.

  Tuntud auto- ja pulmafotograaf Amy Shore toob meieni talle omases stiilis, mõtlikult, erilises sumedas valguses, läbilõike Bicesteris nähtust. Amy töid vaadates on kerge ennast osalejaks mõelda.