Ilmus legendaarse autoraamatu uusversioon „100 AUTOT 2”

Tänavu möödub 35 aastat Margus-Hans Kuuse kultusteose „100 AUTOT” ilmumisest, mille puhul andis kirjastus Sidrunid ja Siilid välja autori uue valikuga järjeraamatu ajaloo kõige silmapaistvamatest sõidukitest.

„Loodan, et minu uus raamat „100 AUTOT 2” tekitab inimestes taaskord sügavamat huvi tehnikasaavutuste vastu,” tõdeb pool sajandit autodest kirjutanud Margus-Hans Kuuse. Tänavu juubelit tähistav teos oli esimene raamat raudse eesriide taga, mis tutvustas mujal maailmas toodetud sõiduautosid. Eesti poiste jaoks oli see „piibliks” ja ukseks automaailma.

Uus raamat „100 AUTOT 2” võtab värske ülevaatena kokku tehnikaajaloo esimesest sõidukist tänapäevani. Alustades ülemöödunud sajandi neljarattalistest ning lõpetades selle kümnendi hübriidsõidukitega koos kvaliteetsete stuudiofotodega. Margus-Hans Kuuse jutustab lugusid automaailma raputanud inseneride geniaalsetest leiutistest ning kujustuskunstnike meistriteostest, millest nii mõnedki on leidnud koha kunstimuuseumides.

Suur osa raamatu peategelastest on sajandi auto valimisel parima tiitlile kandideerinud sõidukid, mille konkursi rahvusvahelisse žüriisse kuulus ainsa eestlasena ka Margus-Hans Kuuse. Samas leiate maailma tehnikašedöövrite kõrval jutustuse Eesti kõige kuulsamast autost Estonia 21 (esimeses „100 Autot” raamatus ilmus lugu Estonia 19-st), mille loomisprotsessi on andnud panuse ka teose autor.