Jüri Vipsi nädalavahetus F3 etapil kulges ebaõnne tähe all

Jüri Vipsi nädalavahetuse Euroopa F3 meistrivõistluste etapil rikkusid kahes esimeses sõidus kontaktid kaassõitjatega, kolmandas sõidus lõpetas eestlane 6. kohal.

Sarja 8. etapil Nürburgringi rajal toimunud etapi kvalifikatsioonis saavutas Motopark tiimi sõitja Jüri Vips nädalavahetuse kolmeks sõiduks kuuenda, kümnenda ja kaheksanda stardikoha. Avasõidu stardi järel sõideti aga Vipsi autole sisse ja avarii lõhkus auto tagavedrustuse. Teise sõidu start oli nagu esimese kordus, sest taas sõitis üks kaasvõistlejatest Jüri Vipsi autole küljelt sisse, Vips tegi selle tagajärjel pirueti ja langes sõitjate rivi lõppu, kust punktikohale tõusta polnud enam võimalik. Kolmas sõit kulges juba edukamalt, autol kiirust piisas ja Jüri Vips tõusis kaheksandalt stardikohalt lõpuks kuuendaks.

Jüri Vips: "Ega sellest nädalavahetusest palju rääkida pole. Kvalifikatsioonis oleks võinud paremini minna, aga hakkasime proovima erinevaid seadeid, mis kahjuks ei toiminud. Kolmandaks sõiduks oli auto taas piisavalt kiire ja sõit kulges hästi, aga Nürburgringil on möödasõitudeks kohti vähe ja nii finišeerisin kuuendana."

Enne kaht viimast etappi hoiab Jüri Vips punktitabelis 4. kohta.

Foto: FIA F3